سیمانکاری نما

سیمانکاری نما

نما نقش زیبایی و عایق حرارتی و برودتی را در ساختمان ایفا می کند که از هدر رفت انرژی تولید شده توسط سیستم های گرمایشی و سرمایشی جلوگیری می کند نمای شسته سیمانکاری امروزه یکی از پر طرفدارترین نماها می باشد. سیمان شسته از مستحکم ترین و مقاومترین نماهای ساختمانی می باشد و در طرح ها ورنگ های مختلف اجرا می گردد.

سیمان و ماسه در نمای ساختمان در گرمای خیلی شدید یا سرمای شدید آسیب نمی بیند و استحکام بالاتری نسبت به سایر نماها دارد در نماکاری ساختمان از نمای سیمانی متنوع استفاده می شود که شامل تگرگی، چكشی، تخته ماله، سیمان شسته و غیره می باشد كه با دانه های ماسه رنگی مختلف ساخته می شود اگر سطح ها ی بزرگ دیوار ساختمان با سیمان تخته ماله شود در اثر نشست های ساختمان ممکن است ترك های ریزی در آن ایجاد شود.
در سیمان كاری ابتدا با سیمان معمولی و ماسه زیر كار را آستر می کنند قبل انجام آستر باید سطح دیوار شمشه گیری شود سپس میان شمشه ها را با ملات سیمان و ماسه پر می کنند در مدت سیمان كاری و تا چند روز بعد از سیمانکاری باید روزی ۳ – ۴ بار محل سیمان كاری شده با آب خیس شود اگر این آب دهی انجام نشود ماسه به صورت پودر در آمده و می ریزد.

انواع سیمانکاری

سیمانکاری طرح چوب
سیمانکاری طرح چکشی
سیمانکاری نمای رومی
سیمانکاری نمای شسته
سیمانکاری استخر
سیمانکاری جکوزی
سیمانکاری کلاسیک