نمای آجری

نمای آجری

 

نمای آجری

نمای آجر از جمله نماهایی است که از گذشته تا امروز مورد استقبال قرار گرفته است. آجر در انواع مختلف تولید و در اختیار مشتریان قرار می گیرد. طراحی نمای آجری به دلیل بالا بودن تنوع آجرها بسیار متنوع است و یک معمار با توجه به سلیقه خود می تواند زیباترین طرح را اجرا کند.

آجرنما ساختمان، به صورت ساده و یا دکوراتیو قابل طراحی است و در هر دو شکل جلوه ای زیبا به ساختمان می بخشد. از جمله انواع آجر می توان به آجر نما نسوز، آجر نما طرح چوب، آجر دکوراسیون داخلی، لعاب دار حصیری، آجر نما سفید، آجر نما قرمز، کارتنی، دکوراتیو، کف فرش، آجر نما زرد، رستیک، شاموتی، آجر نما نسوز سفید، آجر نما نسوز قرمز، آجر نما نسوز انگلیسی، آجر نما پلاک و قزاقی اشاره نمود.

آجر نما باستان، آجر نما آذرخش، آجر نماچین، آجر نما امیری، آجر نما کهن سرام، آجر نما اصفهان و آجر نمای امین از جمله آجر نماهایی هستند که می توان از کیفیت آن ها مطمئن بود.

ضوابط اجرا

بر اساس ضوابط، امکان رنگ آمیزی نما آجری وجود ندارد. برای مثال در شهر اصفهان و بر اساس بافت سنتی شهر، استفاده از آجرهایی به رنگ بژ، کرم و آجرهای سنتی امکان پذیر می باشد.

انواع سیستم های اجرا

این نما از جمله نماهای است که از گذشته تا به امروز کاربردی بوده و از طرفداران زیادی برخوردار است و در نماهایی مانند نمای ساختمان مسکونی بسیار استفاده میشود .
با پیشرفت تکنولوژی در عرصه‌ی معماری انواع آجر نماها در طرح و شکل‌های متفاوتی به وجود آمدند، علاوه بر آن روش‌های اجرایی دیگری نیز به وجود آمده که از سرعت اجرایی و مقاومت بالاتری برخوردار است، در این قسمت بیشتر با نحوه‌ی اجرای نما آجری آشنا می‌شویم.
از جمله روش‌های اجرایی در نما آجری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • اجرای آجر به روش ملاتی
  • اجرای آجر به روش چسبی
  • اجرای آجر با روش خشک

اخبار مرتبط

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسنه مطلب :   مقالات
  •   تاریخ انتشار :  2021/12/07

پاسخی بگذارید